w naszej ofercie: 13836 imprez, 3322 terminy!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Rodzaj oferty:
Kierunek:
Wyjazd od do
Miejsce wyjazdu:
Kod oferty:
 Obóz Młodzieżowy w Grecji 2024 - Zarezerwuj już dziś! Już są! Sprawdź wyjątkową ofertę wyjazdów na letnie obozy młodzieżowe i kolonie w Wakacje 2024! Zapraszamy na Wycieczki Szkolne - Sprawdzone programy wycieczek krajowych i zagranicznych - Osobna wycena na zamówienie - Sprawdź i Jedź z nami » Spraw radość swoim bliskim kupując Bon Podarunkowy! Zrealizuj go przy rezerwacji dowolnie wybranej oferty dostępnej na naszej stronie. Planujesz zwiedzać ciekawe miejsca? Mamy dla Ciebie szczególnie ciekawe oferty Wycieczek Objazdowych. Sprawdź i jedź z nami na wielkie odkrywanie Europy. Poznaj smak prawdziwej przygody na prawdziwej wyprawie. Wszystkie kontynenty czekają na Ciebie. Odkryj raz jeszcze dziewicze miejsca w których człowiek jest tylko gościem w dzikim świecie natury...
Planowanie Wycieczki do Islandii: Kiedy Wyjechać, Jak się Przygotować, i Zasady Kulturowe

Planowanie Wycieczki do Islandii: Kiedy Wyjechać, Jak się Przygotować, i Zasady Kulturowe

Planowanie Wycieczki do Islandii

Islandia, nazywana również "Królestwem Lodu i Ognia", to krajobrazy jak z innej planety, bogactwo dzikiej przyrody i unikalne zjawiska naturalne. Ale kiedy najlepiej jest odwiedzić ten malowniczy kraj?

Najlepszy czas na zwiedzanie Islandii

Islandia ma dość surowy klimat. Najcieplejsze miesiące, kiedy temperatury wahać się od 10 do 20 stopni Celsjusza, to lipiec i sierpień. W tym okresie dnia są bardzo długie - nawet do 24 godzin światła dziennego - co daje dużo czasu na zwiedzanie. To również czas, kiedy większość dróg górskich jest otwarta, co umożliwia dotarcie do odległych części kraju.

Jeśli chodzi o zjawiska naturalne, to zorza polarna jest widoczna od września do kwietnia, ale największe szanse na jej obserwację to okres od listopada do lutego. Z drugiej strony, jeśli chcesz zobaczyć "noc polarną", czyli niekończący się dzień, powinieneś odwiedzić Islandię w czerwcu lub lipcu.

Przygotowanie do wyprawy na Islandię

Niezależnie od pory roku, na Islandię należy zabrać odzież przystosowaną do zmiennych warunków atmosferycznych. W każdym sezonie zaleca się zabranie ze sobą warstwowej odzieży, wodoodpornej kurtki, butów trekkingowych, ciepłych skarpetek, rękawiczek, czapki oraz okularów przeciwsłonecznych.

Jedzenie na Islandii może być dość drogie, więc warto rozważyć zabranie ze sobą podstawowych produktów spożywczych. Jeśli planujesz wynajem samochodu, pamiętaj, że warunki drogowe mogą być trudne, zwłaszcza w miesiącach zimowych. Warto więc wybrać pojazd z napędem na wszystkie koła.

Kultura i zasady obowiązujące na Islandii

Islandczycy są znani z szacunku do natury, dlatego odwiedzając ten kraj, należy zwracać szczególną uwagę na ochronę środowiska. Jest to wyraźnie zaznaczone w regulaminach parków narodowych i obszarów chronionych. Zasady te obejmują zakaz zakłócania dzikiej przyrody, niezbierania kamieni, kwiatów czy innych naturalnych elementów oraz pozostawiania śmieci.

Jedną z charakterystycznych cech Islandii jest popularność gorących źródeł. Pamiętaj jednak, że przed wejściem do basenu z gorącym źródłem, w wielu miejscach oczekuje się od gości pełnej kąpieli bez stroju kąpielowego.

Wreszcie, warto pamiętać, że Islandczycy są generalnie spokojni i szanują swoją przestrzeń osobistą. Zachowaj dystans i unikaj głośnych, narzucających się zachowań.

Podsumowując, Islandia to niesamowity kraj pełen naturalnego piękna, który oferuje niezapomniane doświadczenia. Planując swoją wycieczkę, pamiętaj o wyborze odpowiedniego czasu, przygotowaniu się do zmiennej pogody i szacunku dla kultury oraz środowiska naturalnego tego kraju.


Masz pytania? Chcesz zorganizować wycieczkę na Islandię? Napisz: bok@ecotravel.pl lub zadzwoń: +48126489977

comments powered by Disqus

Podobne artykuły

2024-05-29
2023-10-30
2023-07-13
2023-07-13
2021-11-15
Umieść link do artykułu na swojej stronie:
<a href="https://www.rodzinnewczasy.com/planowanie-wycieczki-do-islandii.html" title="Planowanie Wycieczki do Islandii: Kiedy Wyjechać, Jak się Przygotować, i Zasady Kulturowe" ><img src="http://www.rodzinnewczasy.com/view/images/eco.png" alt="Planowanie Wycieczki do Islandii: Kiedy Wyjechać, Jak się Przygotować, i Zasady Kulturowe" style="vertical-align: middle;" /> Planowanie Wycieczki do Islandii: Kiedy Wyjechać, Jak się Przygotować, i Zasady Kulturowe</a>

 


Zapisz się do naszego Newslettera.

Łap okazje, zgarniaj specjalne zniżki i rabaty.


Nasze marki:
 • Wczasy Zimowe

 • Wczasy Letnie

 • Obozowicz.pl

 • Wycieczki Egzotyczne

 • Nowa Huta Travel

 • Bilety Promowe

 • Wycieczki po Ojcowie

 • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.